شهر شانگهای


شانگهای با قدمتی تاریخی در كشور چین در دهانه رودخانه YANGTZE واقع شده است. این شهر صنعتی، امروزه با ۵/۱۸ میلیون نفر جمعیت به عنوان یكی از بهترین شهرهای صنعتی جهان محسوب می‌شود. شانگهای یكی از كلان شهرهای جهان معاصر، از نظر فرهنگی و نژادی گونه‌های مختلف اقوام را در خود جای داده است. خصیصه رفتاری مدرنیسم و سنتی حتی چینی‌ها را نیز در این منطقه دربر گرفته است. این شهر یكی از بزرگترین مراكز اصلی در زمینه بازرگانی و تجاری و یكی از بنادر مهم در آسیا و منطقه جنوب شرق محسوب می‌شود كه توجه جهانیان را به خود جلب كرده است. برج مخابراتی شانگهای با ۴۶۸ متر ارتفاع یكی از چهار برج مرتفع جهان بعنوان سمبل و نماد شانگهای بشمار می‌آید.

در سه قسمت: ۱- سر، كه به آن سفینه فضایی نیز می‌گویند. ۲- قسمت میانی كه كروی شكل و داخل آن مغازه‌ها و رستوران‌های زیبا دایر می‌باشد. ۳- قسمت كف كه فضای بسیار مناسب و دیدنی را برای بازدید كنندگان فراهم ساخته است، تشكیل شده است.
از دیگر مناطق دیدنی شانگهای می‌توان به SHESHAN ، جزیره CHONGMING ، DINGSHAN و منطقه SHENSHUNGANG اشاره كرد. شرق شناسان اروپایی و غربی سرزمین بهشتی شانگهای را به عنوان پاریس شرق نیز نام برده‌ان

مرکز خرید

شهر شانگهای به بهشت خرید یا پاریس شرق معروف است. بنابراین اگر شما به چین سفر می كنید بازدید و خرید از این شهر را از دست ندهید. زیرا خرید بخشی خاطره انگیز از جاذبه های این شهر است. مراكز خرید شانگهای به طور مشخص به چهار ناحیه یا خیابان تقسیم می شوند: 1- خیابان نانجینگ رود 2- نانجینگ رود شرقی 3- نانجینگ رود غربی 4- مراكز و خیابان های متفرقه خیابان نانجینگ رود (Nanjing Road از جمله مراكز درجه یك خرید در شانگهای و چین است. این شهر دارای مجموعه ای گسترده و متنوع از مغازه ها و فروشگاه ها از سالیان بسیار دور تا به امروز می باشد. از دیگر خیابان های معروف شانگهای  چین می توان به خیابان Huaihai اشاره كرد كه كمتر از خیابان نانجینگ معروف نیست و به ظرافت و ریزه كاری معروف است. در این خیابان شعبه هایی از مارك های بین المللی وجود دارد. در این خیابان از دیدن مراكز خرید Parkson و مركز خرید و مد Maison غافل نشوید كه اعتبار این خیابان به مراكز یاد شده است. همچنین برای خرید لباس های ارزان قیمت به مراكز زیر حتما سری بزنید: فروشگاه های خیابان Hong Kong، مركز خرید Dimei و Xiang Yang Road خیابان North Sichuan مركزی است كه كالاهای ارزان قیمت را به شما ارائه می كند و اولین انتخاب مردم شانگهای چین  است.

 

 زین تیان دی


اگر می خواهید حال و هوای شانگهای قدیم  چین را با قدر ی قدم زدن حس كنید حتما باید سری به پیاده روهای محله Shanghai Xin Tian Di بزنید این محله منطقه ای خاص و تك به علت ساختار آن است.این منطقه دارای دیوارهای قدیمی كاشیكاریها و خانه های قدیمی شانگهای به نام Shikumen است ضمن اینكه در فضای بیرون این منطقه شما شاهد دنیای متفاوت از نوع جدید شامل رستورانها, كافه ها,گالریها,بوتیكها و سایر مغازه ها هستید.زمانی كه در این منطقه قدم می زنید شاهد شانگهای قرن 19 و 20 هستید.
منطقه Xin Tian به دو بخش مجزا تقسیم می شود:
1- بخش جنوبی یا جدید كه شامل مغازه های جدید به همراه معماری ساختمانهای Shikumen است.
2- بخش شمالی یا ناحیه قدیمی كه شامل ساختمانها با همان حال و هوای قدیمی خود است.

 

 

  

دی باند


این كنار گذر آبی به نام Zhongshan Dong Yi Lu نیز معروف است و یكی ااز اسكله های زیبا و از مظاهر شهر شانگهای چین است. این منطقه از پل Baidu تا شرق رودخانه Jinling ادامه می یابد و حدود 1.5 كیلومتر طول دارد. با قدم زدن در این منطقه ساحلی و اسكله ای می توانید در قسمت مقابل برج تلویزیونی معرف Oriental Pearl TV Tower و Jin Mao Tower را مشاهده كنید.این منطقه یكی از 10 مكان دیدنی شانگهای است كه ارزش قدم زدن و دیدن را دارد.
مهم ترین و ارزشمند ترین مكان دیدنی این منطقه 52 پل در قسمت غربی آن است كه دارای معماریهای مختلفی از جمله سبك گوتیك,باروك,رومی,كلاسیك و دوره رنسانس است.

 

 

 

معبد جاد بودا


در قسمت غربی شهر شانگهای معبد معروف و مقدس متعلق به بودائیها وجود دارد.در سال 1882معبدی قدیمی در این محل برای حفظ 2 مجسمه سنگی بودا وجود داشت كه توسط راهبی تارك دنیا به نام Huigen به این محل آورده شده بود ساخته شد كه بعدا در سال 1928 برای حفظ این مجسمه ها معبد جدیدی بر روی آن معبد قدیمی ساخته شد.این 2 مجسمه بودا نه تنها جزء آثار كم یاب و مقدس است بلكه جزء كارهای چینی زیبا نیز می باشد.
بودای نشسته دارای 190 سانتی متر قد است و بوسیله سنگهای قیمتی و زمرد پوشانده شده است.بودای دراز كشیده 96 سانتی متر طول دارد و به سمت راست خود دراز كشیده است بدین صورت كه دست راست وی زیر سر و دست چپ بر روی پای چپ كه این حالت را اصطلاحا "lucky repose" یا آرمیده خوش اقبال گویند.در این معبد بوداهای سنگی دیگری نیز وجود دارد كه از اماكن دیگر به عنوان تبرك به این محل آورده شده است.

 

 

 

هپی والی


یك پارك موضوعی زیبا با جذالبتهای خاص برای تمام سنین و سلیقه ها است.این منطقه بزرگ و پهناور محلی است برای كشف موضوعات علمی,فنی,مهیج و سرگرم كننده است.این پارك در وسط منطقه تفریحی
Shanghai Sheshan National Holiday Resort ودر 40 كیلومتری غرب منطقه پایین شهر شانگهای واقع گردیده است .این منطقه مساحتی بالغ بر 863000 متر مربع را شامل می شود و دارای مناطق مختلفی ساحل آفتابی ,اوقات خوش,ساحل طوفانی,شهر معدن طلا,ساحل شانگهای و سایر قسمتهای گردشی و تفریحی است.

 

 

 

 

معبد لانگا پاگودا


این معبد در پارك Longhua و در جاده ای به همین نامواقع شده است و به علت مراسم خاصی كه در آن انجام می شود دارای شهرت است.این معبد قدیمی ترین و بزرگترین عبادتگاه در شانگهای با 1700 سال سابقه و 20000 متر مربع مساحت است.
مراسم مخصوص این معبد به نام Bell-Striking كه یكی از 8 جاذبه جهانگردی این شهر است در 31 دسامبر هر سال اجرا می گردد.


 

 

باغ یا


از باغهای بسیار دیدنی كه الان تبدیل به پارك ملی شده و در قسمت قدیمی شهر واقع شده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :

0037493027916

02154598000